Pages Menu

Yellowdiving.pl

Categories Menu

Okulary do nurkowania

Okulary do nurkowania to inaczej maska, która zabezpiecza oczy i nos, natomiast okulary zabezpieczają wyłącznie oczy. Same okulary nie nadają się więc do nurkowania. Ważne jest zabezpieczenie nosa, aby wyrównać ciśnienie. Jest to niezbędne przy schodzeniu pod wodę na głębokość dwóch metrów. Maski można rozróżnić ze względu na rodzaj. Mogą być jednolite i dzielone. Jednolite to takie, które mają szersze pole widzenia, gdyż nie są łączone przy nasadzie nosa.

Okulary do nurkowania będą dla

Zdjęcie pochodzi z: www.h2oshop.pl

Maski z szybą dzieloną swoim wyglądem przypominają okulary. Maski z szybą dzieloną są wygodniejsze dla osób z wadą wzroku, gdyż można do nich dopasować szkła korekcyjne, czego nie da się zrobić w przypadku masek z szybą jednolitą. Wybór masek jest tak ogromny, że czasem nie wiemy, w jaki sposób dobierać je do swoich potrzeb. Obecnie bardzo popularne są maski jednolite, gdyż sądzimy, że jest to jedyny sposób na bezpieczne nurkowanie. Jeśli zapoznamy się nieco ze sprzętem do nurkowania to zdamy sobie sprawę z tego, że wybór tak naprawdę zależy wyłącznie od nas.

Ogromne znaczenie ma to, aby nurkowanie sprawiało nam radość. Jednakże trzeba przemyśleć, które elementy sprzętu będą dla nas najbardziej odpowiednie. Wówczas możemy spędzać czas tak jak chcemy i zabezpieczyć swoje życie i zdrowie.

– autor artykułu